משפחתובלוגיה

על חיפושים ועל מציאות

header

קורנפלור בשירות הפענוח

30 במרץ, 2008 מאת ארנון · 2 תגובות

אחד הדברים האהובים עליי ברשת האינטרנט הוא היכולת להגיע באופן בלתי-מכוון למחוזות מרתקים. שגיאה בהקלדת כתובת URL, קישור שמוביל לקישור שמוביל לקישור (וכו'), חתימה בתחתית הודעה, תוצאות חיפוש מרחיבות – כל אלו ועוד מאפשרות לגלות עולמות חדשים בקלות רבה (ממש כשם ששיטוט בין מדפים עמוסים בספריה גדולה יכול לחשוף עולמות שכאלו, וגם זאת אני אוהב לעשות מדי פעם). אתר כמו StumbleUpon הוא גן עדן לסקרנים, והוא מתמצת אולי את חווית הגילוי, אך אפילו הוא אינו מצליח להעביר את חווית הגילוי-באקראי, זו שתופסת אותך כשאינך מוכן לכך.

כך קרה לי היום (בפעם המי-יודע-כמה), עת ניסיתי לתרגם מתכון מאנגלית (שמצאתי באינטרנט, כמובן) וניסיתי להבין מה זה Cornstarch. במקום להסתמך על מילונים או על חיפוש כללי, החלטתי לחפש תמונות המראות את המוצר הנ"ל, ואכן – בשורת התוצאות הראשונה הופיעה תמונה חדה וברורה של קורנפלור. שמחתי על הפתרון המהיר, אך לא הסרתי עיניי מטבלת התוצאות. ושם, בשורה השניה, בין תמונות קורנפלור נוספות, הופיעו להן שתי תמונות של מצבות אשר מקורן באתר אחד. כמי שאוהב, כאמור, להגיע באופן בלתי-מכוון למחוזות מרתקים, לחצתי מיד על אחת התמונות.

לאחר שניות אחדות, הובלתי לאגף בתוך דף-הבית של Patty Delmott, חברת צוות המחשוב באוניברסיטת Emporia State באמפוריה, קנזס (ארצות הברית), ובו הסברים מפורטים המדריכים כיצד לקרוא מצבות שאינן קריאות מחמת פגעי הזמן. לפני חודשים ספורים, סיפר כאן רוני על ערכת בית הקברות שלו. ובכן, לפאטי יש ערכה משלה, וזו כוללת:

  • קורנפלור
  • מברשת צביעה
  • שפריצר עם מים
  • מגב קטן

תוך שהיא מדגימה זאת בתמונות ברורות, מסבירה פאטי כי הדרך שאימצה לקרוא טקסט בלתי-קריא על מצבות היא על ידי כיסוי משטח האבן בקורנפלור, תוך שהחומר הלבן נכנס לשקעי האותיות ומבליט אותן מאוד. שיטוט-בעקבות-קישורים-פנימיים מן הדף הנ"ל הוביל אותי לדף נוסף, בו מסבירה פאטי כיצד לשקם מצבות שקועות/נפולות.

את הערותיה של פאטי לגבי פענוח מצבות תיעדתי לצד הערותיו של רוני, וכשאגיע לשלב הרלוונטי וודאי איישמן. ככל הנראה, את המתכון לעוגיות אנסה עוד קודם לכן.

Share

2 תגובות↓

  • 1 רוני // 31 מרץ, 2008 בשעה 15:36

    מפתיע, נפלא! אני חייב לנסות את זה בעצמי…

  • 2 "ערכת בית קברות" – הגירסה המסחרית // 27 מאי, 2023 בשעה 11:05

    […] פריטים לערכה (ארנון הוסיף…. קורנפלור! – ראו "קורנפלור בשירות הפיענוח" – פוסט מיום […]

השארת תגובה