משפחתובלוגיה

על חיפושים ועל מציאות

header

חברת FtDNA מתמזגת עם חברה אוסטרלית – סיבה לדאגה?

18 בינואר, 2021 מאת רוני · תגובה אחת

ג'ודי ראסל, בעלת הבלוג The Legal Genealogist דיווחה לפני מספר ימים (10.1.2021) על מיזוג בין חברת הבדיקות הגנאלוגיות FamilyTreeDNA עם החברה האוסטרלית, myDNA:

Big changes in the wind at FTDNA, GEDmatch

מי שהודיע על המיזוג היתה החברה האוסטרלית, שאינה מוכרת במחוזותינו. לאחר מכן יצאה אף הודעה מטעם FamilyTreeDNA.

הגם שראסל כבר דיווחה על כך ב- 10.1.2021, קיבלתי הודעה אישית בדוא"ל מ FtDNA רק כשבוע לאחר מכן:

פמילי טרי דנא היא חברה ותיקה שנמצאת בבעלות ובניהול של שתי דמויות מוכרות בעולם הגנאלוגיה היהודית: בנט גריספן ו- מקס בלנקפלד. היא ממוקמת ביוסטון, טקסס.

לפי פרסומים קודמים, המעבדה של פמילי טרי דנא שימשה את מיי הריטג' הישראלית בעיבוד בדיקות הדנא שלה.

ראסל מצטטת מכתב ששלחו ראשי החברה למנהלי פרוייקטים, ובו הם קושרים את האתגרים שבהם ניצבו עקב האירועים האחרונים בעולם:

Like every small business in the country, the past year has given us pause. We were faced with the tremendous challenge of not only finding ways for the business to survive the pandemic, but simultaneously, making FamilyTreeDNA stronger, more resilient, and ensuring its promising future. A future full of growth not only for ourselves but for the hundreds of employees who rely on our business and the millions of customers around the world who look to us to deliver pioneering advancements in consumer genetics and genealogy.

הדיווח של ראסל מזכיר את מעורבתה של פמילי טריי דנא בשיתוף רשויות החקירה בארצות הברית, במידע הגנטי של לקוחותיה, מבלי להודיע על כך ללקוחות. כן נמתחה עליה ביקורת על כך שהלקוחות נדרשו לציין במפורש שאינם מעוניינים בהעברת מידע (להבדיל מקביעת ברירת מחדל שאין מעבירים מידע, אלא אם כן הלקוח התיר זאת).

על פי הדיווחים, מנכ"ל החברה האוסטרלית, ליאור ראוכברגר, נכנס באופן מיידי לתפקיד מנכ"ל FamilyTreeDNA ואילו ה"ה גרינספן ובלנקפלד יכהנו בדירקטוריון החברה.

על פי תיאור עצמי של ראוכברגר באתר LinkedIn הוא רופא בהכשרתו אך נלהב באותה מידה לטכנלוגיה וחדשנות.

לפי ראסל, על פי אתר החברה האוסטרלית היא פועלת בתחום יישומים בריאותיים של DNA. הדבר מתיישב עם מגמה שתיארנו כאן כבר באפריל 2020 ((Corona (take 2) על "שיפטינג" של עסקי חברות הדנא הגנאלוגי לתחום הבריאות.

ראסל מציינת כי באתר החברה האוסטרלית קיימת הצהרת סודיות, לפי החברה לעולם לא תשתף את המידע שבידיה עם אחרים. היא מביעה תהיה האם הדבר יביא גם לשינוי המדיניות של FtDNA.

סיבה לדאגה? ימים יגידו.

Share

תגובה אחת↓

  • 1 זאב שרון // 19 ינו, 2021 בשעה 10:54

    זה מעניין. למה? כי בנובמבר הזמנתי ערכה לבדוק את אמא שלי (היא בבית אבות וחשבתי שאם כבר בודקים אותה עם מטושים – יוסיפו עוד בדיקה שתעשיר את מאגר המשפחה שלנו). עד היום ( שליש אחרון של ינואר ) טרם הגיעה הערכה אלי ובבירור הם מסבירים הסברים. בנוסף – קיבלתי השבוע הודעת פישינג מחברת משלוחים DHL שמנסה לדוג ממני משהו. אז מעניין אם יש קשר בין הדברים.

השארת תגובה