משפחתובלוגיה

על חיפושים ועל מציאות

header

השנה מצביעים ארמניה!

14 במרץ, 2015 מאת רוני · 2 תגובות

השנה נצביע עבור השיר הארמני בתחרות הזמר של איגוד השידור האירופאי, האירוויזיון.

אירוויזיון 2015

וכל כך למה? משום שהשנה תייצג את ארמניה להקה בשם "גנאלוגיה" Genealogy.

להקת גנאלוגיה הוקמה במיוחד לקראת תחרות הזמר והיא מורכבת מ- 5 חברים, בני לאומים שונים ממוצא ארמני (שעל פי דיווחים שונים נפוצו מארמניה לאחר רצח העם הארמני בשנת 1915): Stephanie Topalian, Essaï Altounian, Vahe Tilbian, Mary-Jean O’Doherty Vasmatzian and Tamar Kaprelian

זמרת נוספת, אשר מאחדת את כל החמישה האחרים היא Inga Arshakyan שהיא זמרת ארמנית, תושבת ארמניה (וייצגה את ארצה בתחרות האירוויזיון בעבר בשנת 2009).

ראש המשלחת הארמנית לאירווזיון הסבירה שהסיסמא המבריקה של התחרות השנה: "בונים גשרים" ("Building Bridges") הביאה השראה ליצירת הלהקה, אשר שני מאפיינים מחברים את חבריה: דם ארמני זורם בעורקיהם וכן המוסיקה, שגם היא מאחדת באופן גנטי.

הוא הוסיפה ואמרה:

This is the genealogy of history and music – it can be distinctly defined from the official logo that the life tree has strong roots and branches reaching out to heights with the shape of connecting molecules.

גם הסמל של הלהקה מעורר השראה:

השיר "אל תכחישו" ("Don't Deny") נכתב על ידי ארמן מטירוסיאן ו- אינה מקרצ'יאן.

כמדווח באתר האירוויזיון: "המסר של השיר הוא ששמחה נוצרת כאשר אנשים מאוחדים וחיים בהרמuניה עם עצמם ומשפחתם. הדורות מתחלפים, אך הגנאלוגיה נשארת וכך הערכים של אהבה ושלום הם יציבים".
הקליפ של השיר משלב מוטיבים גנאלוגיים מובהקים. שווה צפיה!

אז…. מצביעים ארמניה!

Share

2 תגובות↓

  • 1 ארנון הרשקוביץ // 14 מרץ, 2015 בשעה 23:37

    איזה יופי! ואולי אפשר לכתוב שיר דומה בעברית:
    על פי אילן היוחסין/ גיליתי שני דודים בסין// על פי סיפור של סבתא-רבתא/ אחיין שלה אבד במלטה// חיפשתי, אך נתקעתי. קיר!/ עכשיו נותר לי רק לשיר//

  • 2 רוני // 15 מרץ, 2015 בשעה 11:40

    זה לא צריך להפריע להם לזכות באירוויזיון 🙂

השארת תגובה