משפחתובלוגיה

על חיפושים ועל מציאות

header

חקר שורשים: הגירסה האיסלנדית

23 בנובמבר, 2011 מאת רוני · תגובה אחת

"המגזין" של "מעריב" דיווח בגליון יום 30.10.2011 (שבעמוד השער שלו הודפס בטעות "30 בנובמבר 2011"), שבאיסלנד יש להיט חדש: מאגר גנאלוגי בו מתועדים כל תושבי האי. במאגר יכול כל איסלנדי לבדוק מהי קירבת הדם של שלו לאיסלנדי אחר. למאגר קוראים "הספר של האיסלנדים".

על פי דברי ההסבר שבאתר (קיימת תמצית קצרה באנגלית), המאגר מתעד את שורשי תושבי איסלנד 1,200 שנים לאחור והוא הוקם על בסיס מפקדים, רישומי כנסיות ורישומים אחרים.

אתר קשרי המשפחות האיסנלדי

על פי הדיווח, בשל מיעוט האוכלוסיה ובשל העובדה שבאיסלנד אין שמות משפחה, התקשו האיסלנדים "לסנן" את בני/בנות הזוג הפוטנציאליים שלהם (כדי לפסול קרובי משפחה). "הרעיון המקורי היה להשתמש במאגר הנתונים הגיניאלוגי כדי לשלבו עם תיקים רפואיים וכך לגלות אילו מחלות תורשתיות עברו בין הדורות".

בכתבה מדווח כי "לאיסלנדים יש אובססיה לגיניאלוגיה" (וכבר חזרנו וכתבנו על השיבוש במילה זו: צ"ל "גנאלוגיה". הנה קישור לפרסום הרשמי ב"ילקוט הפרסומים" מטעם האקדמיה ללשון העברית – בעמ' 6842).

אז אם חשקה נפשכם לבדוק האם אתם קרובי משפחה של הזמרת האיסלנדית ביורק (שמה המלא: Bjork Guomundsdottir), תצטרכו שם משתמש, סיסמה וקדימה לעבודה….

ורק שלא נתבלבל: שמה הפרטי הוא Bjork ובעצם אין לה שם משפחה, כנהוג במבנה השמות האיסלנדי. השם השני הוא שמו של אביה: Guomundur והסיומת dottir משמעה "הבת של" (daughter… שמצלצל קרוב ל- dottir). לאמור: ביורק בת גואומונדור.

כתובת האתר היא: http://www.islendingbok.is/

Share

תגובה אחת↓

השארת תגובה