משפחתובלוגיה

על חיפושים ועל מציאות

header

המשפחה המשפטית

7 במאי, 2007 מאת רוני · 4 תגובות

בשנת 2003 הגו חברי פורום שורשים משפחתיים בתפוז, את פרוייקט המשפחה הפוליטית. חברי הפורום אפילו הגישו ליו"ר הכנסת, רובי ריבלין, את אילן היוחסין שערכו, המתאר קשרים אלה.

עובדת קיומם של קשרים משפחתיים בין השופטים השונים במערכת המשפט הינה עובדה ידועה, אשר בעבר אף נמתחה עליה ביקורת, בהקשרים שונים; בין השאר הוגדרה התופעה כנפוטיזם.

תיעודם של הקשרים נעשה אף הוא בעבר (ראו לדוגמא את הסיכום שערך שבתאי עזריאל לגבי קשרים משפחתיים בין השופטים). שבתאי עזריאל גם מיפה קשרים משפחתיים בין נושאי משרה במערכת המשפטית.

נעמי לויצקי, בספרה "העליונים", אשר פורסם לאחרונה, מתייחסת אף היא לקשרים משפחתיים בין שופטים, ואף בקשרי היכרות ענפים בין השופטים.

בין השאר היא מביאה סיפורים משפחתיים ומשרטטת את תולדות משפחות השופטים. כך היא מתארת את קורות הוריה של נשיאת בית המשפט העליון, השופטת דורית בייניש (אהרון וחוה ורבה) ואת משפחתה של שופטת בית המשפט העליון בדימוס, דליה דורנר (שנדדה מאודסה דרך טורקיה לפלשתינא).

לויצקי משרטטת את הקשרים החבויים בין המשפחות, כאשר בין השורות היא מציינת כי בן דודה של דליה דורנר (שמואל גרינברג, בנו של דודה, צבי) נישא למרים ורבה (דודתה של דורית בייניש).

האם יימצא מי שישרטט ביד אמונה ומקצועית את הקשרים המשפחתיים במשפחה המשפטית, כפי שנעשה לגבי המשפחה הפוליטית,  וייצור עץ "המשפחה המשפטית" כמו עץ "המשפחה הפוליטית" ?

  Political Family Tree

בשלב זה, נראה שעץ המשפחה  המשפטית יהיה גדול בהרבה !

Share

4 תגובות↓

 • 1 חנן כהן // 7 מאי, 2007 בשעה 21:33

  מזכיר לי בדיחה

  ?Who was the Chinese couple that most influenced American culture

  Su-Yu & Su-Mi

 • 2 רוני // 8 מאי, 2007 בשעה 21:48

  חנן,

  גם זה קשר משפחתי !
  והנה הלינק לדף הקשרים המשפחיים באתר בתי המשפט:

  http://elyon1.court.gov.il/heb/rashut/family.htm
  רוני

 • 3 עבודת השורשים של השופט אליהו וינוגרד ז"ל // 18 ינו, 2018 בשעה 13:21

  […] עסקנו בעבר בקשרי משפחה אצל שופטים (ראו את הפוסט המשפחה המשפטית (7.5.2007). מערכת המשפט אף מפרסמת את קשרי המשפחה בין […]

 • 4 וגרה זאב עם זמיר וסנדלר עם סוחר ירבץ: שמות המשפחה בממשלה החדשה // 21 מאי, 2020 בשעה 16:30

  […] בביצה הפוליטית הישראלית מבוססים לרוב אנשים הקשורים אחד לשני במיני קשרים מורכבים, כולל קשרים משפחתיים שונים ומשונים. בפורום "שורשים משפחתיים" מיפינו בעבר את הקשרים המשפחתיים בין חברי הכנסת לדורותיהם (פרויקט שאף הוצג ליו"ר הכנסת דאז והנשיא דהיום, רובי ריבלין). רבים מחברי הכנסת בהווה ובעבר מקושרים היום באמצעות פרופילים שלהם באתר ג'ני. (רוני תהה כאן בעבר האם מישהו ירים את הכפפה וימפה, באופן דומה, גם את קשרי המשפחה בביצה המשפטית הישראלית.) […]

השארת תגובה