משפחתובלוגיה

על חיפושים ועל מציאות

header

המדור למציאת קרובים בזכות נסראללה

20 בפברואר, 2007 מאת ארנון · ניתן להגיב

מי אמר שקרובים צריך לחפש באינטרנט? (אופס, בעצם אנחנו אמרנו את זה לא מזמן.‏.‏.)

ומי אמר שכאשר מחפשים קרובים באינטרנט, צריך לעשות את זה באתרים גנאלוגים יעודיים? (אופס, בעצם אני אמרתי את זה די מזמן.‏.‏.)

סיפור נחמד מן הימים האחרונים, מדגים שוב כי כאשר חיפוש השורשים הופך לאובססיבי (ואני חייב להודות שאצלי הוא כבר מזמן בסטטוס הזה) – כל מקום ואתר יכולים להיות מקור לחיפוש מידע על המשפחה. רבים מהם, כך מסתבר, הם גם מקורות למציאות.

ביום ששי האחרון, התפרסם במדור המחשבים של Ynet מאמר לכבוד "יום המשפחה", אשר עסק בצעדים הראשונים בחיפוש שורשים (באינטרנט ובכלל). את המאמר כתבו שלושת החתומים על בלוג זה. כעבור שעות אחדות – לאחר שנערכו בו כמה תיקונים והשלמות – הגיע קישור למאמר לדף השער של Ynet, שהוא, כידוע, פורטל-התוכן הנצפה ביותר בארץ.

רצה גורל-החדשות, והכותרת הראשית באותה העת דיווחה על מעלליו של השיח' מן הגבול הצפוני. כך יצא שבמשך שעות אחדות, שכנו לבטח מתחת פניו הקורנים של נסראללה.

ynet.jpg

ומסתבר שהחשיפה עשתה את שלה, לפחות עבור עדנה, גולשת ותיקה ומוכרת בפורום "שורשים משפחתיים". כל מה שעדנה רצתה לעשות בשבת בבוקר, היה לשבת בשקט ולהתעדכן בחדשות בפורטל האהוב עליה, אך מישהו זימן לה הרבה יותר מזה…

למרות שבקיאותה בחיפושי שורשים (ובחיפושי שורשים באינטרנט בפרט) רבה, ולמרות שבעברה הצלחות רבות בחקר משפחותיה (ומשפחות בעלה), הקליקה עדנה על הכותרת המבטיחה: "חפשו את השורשים שלכם ברשת". וכך, החלה שרשרת ההקלקות לפעול במרחב ההייפרטקסטי. המאמר ב – Ynet הוביל אותה לבלוג "משפחתובלוגיה", וזה בתורו הוביל אותה לפוסט בבלוג של דבי (המקושר אצלנו באופן קבוע). משהו בסיפור המשפחתי של דבי נשמע לעדנה מוכר. השמות, המקומות. בסוף נטען לה האתר: על פי הפרטים המופיעים בפוסט, דבי הינה קרובת משפחה של בעלה של עדנה!

הכל מתחבר בסוף. Ynet, בלוגוספירה, פורומים – כל הכלים הווירטואליים האלו הוכיחו, שוב, כי הם עשויים להוביל למציאות ממשיות מאוד! את התקשורת עם דבי, אגב, קיימו עדנה ובעלה באמצעות ה… טלפון.

Share

ניתן להגיב↓

  • עדיין אין תגובות...ניתן להגיב על ידי מילוי הטופס למטה.

השארת תגובה