משפחתובלוגיה

על חיפושים ועל מציאות

header

"להיות או לא להיות"/"להכניס או לא להכניס" ?

17 בדצמבר, 2006 מאת רוני · 2 תגובות

להווי ידוע כי שורשי אינם נטועים באפריקה. דא עקא, שבעץ המשפחה שלי מופיעה משפחת צאצאי העבדים שהובלו בכח מאפריקה לאמריקה. Nethaniel Neal  ואשתו, Emmaline, הגיעו באחת מאותן ספינות עבדים שהביאו את הכושים מאפריקה לאמריקה. הם הולידו את Benjamin, שנשא את Lillie Mae Curry והם הולידו את Lillie Mae Neal, שקיבלה את שם אימה. לילי מיי זו התחתנה עם Robert Edwards. בנם בכורם, Rodney, נולד בשנת 1947 .

אז, מה בדיוק יש למשפחת Neal/Roberts זו לחפש על עץ המשפחה המזרח/צפון אירופאי שלי ?

אהה !

אבותיו של רודני הגיעו לאמריקה, שהפכה לארצות הברית של אמריקה שלא מרצונם. הם הגיעו כבולים וחבולים. שנים רבות לאחר שהשתחררו מכבלי העבדות ונולד רודני, הגיעה ביתה של בת דודתי לארצות הברית של אמריקה. היא הגיעה לשם מרצון ובששון מהונגריה.

וכפי שאומרים במקומותינו: "נפלאות דרכי הבורא" ורודני התחתן עם ביתה של בת דודתי. מזיווגם של השניים נולדו שתי בנות יפהפיות ו… כושיות, כמובן. מסתבר שהגנים "שלנו" האחראים על צבע העור – רצסיביים.

כל שבט Neal/Roberts מצא את עצמו תלוי בין ענפיו של עץ המשפחה שלי, בשמחה ובכבוד.

===

מחלוקת עזה ניטשת בין המצדדים בהעלאתו של כל מי שניתן לחברו אל העץ, לבין אלו המצדדים בהעלאתם של קרובים עימם יש לנו קשרי דם בלבד. כל אחד וטעמיו עימו.

אני בחרתי באפשרות הליברלית (הקיצונית): כל מי שיכול להתחבר לעץ מועלה לעץ. כך שכאשר קיבלתי את אילן היוחסין של משפחת Neal/Roberts (אשר הוכן לקראת מפגש איחוד משפחתי) העליתי את כל השמות לעץ שלנו.

ולתפארת מדינת ישראל !

 נ.ב.- באיזו אפשרות אתם בחרתם?

Share

2 תגובות↓

  • 1 הבת של צוצו // 17 דצמ, 2006 בשעה 22:36

    רוני, אוי אוי אוי. לא אומרים "כושים"… בכל אופן, הבת היפיפיה הבכורה עומדת להגיע לישראל לביקור. לידיעתך!

  • 2 What the F**k? // 2 ינו, 2022 בשעה 23:03

    […] ע"י הבת של צוצו כאן ממש על השימוש במילה "כושים" ("להיות או לא להיות"/"להכניס או לא להכניס" ?). אז הנה הזדמנות נוספת לנזוף בי […]

השארת תגובה