משפחתובלוגיה

על חיפושים ועל מציאות

header

איך הכל התחיל ?

29 בנובמבר, 2006 מאת רוני · 5 תגובות

המחצית הראשונה של חיי עברה בידיעה שההסטוריה המשפחתית שלי מתחילה בשנת 1946, לאחר השואה. התמונות הראשונות שראיתי של הורי היו משנה זו, והם בני 18. לא היה לנו עבר לפני כן.

בשנת 1985, בפגישה מקרית עם קרובת משפחה נדבקתי בחיידק האנוש של מחקר גנאלוגי, מחלה קשה ממנה לא הצלחתי להרפא. גילוי הוביל לגילוי, עד שבשנת 1997, לאחר מחקר של כ – 10 שנים, הצלחתי ליצור קשר עם פלג של משפחתי שהגיע לשיקגו בארצות הברית שנים רבות לפני השואה. משפחה מופלאה זו שימרה במשך יותר מחמישים שנים את התמונות המשפחתיות שנשלחו לפני השואה מאירופה. התמונות הוכתרו בכותרת "משפחתנו שנספתה בשואה". אימי, שלא ראתה מימיה תמונות של הוריה ואחיה שנספו בשואה, זכתה לראותם לאחר 54 שנים מאז שנפרדו, וזכתה אף לראות את תמונתה שלה כילדה. הגילוי שינה את חיי כולנו. אימי השלימה עם עברה וחוויות השואה הקשות ואילו אנו זכינו ב"עבר" – גם לנו יש שורשים, גם לנו היתה משפחה, והנה – יש לנו הוכחות!

Share

5 תגובות↓

 • 1 LILI // 9 אפר, 2007 בשעה 8:44

  שלום רוני,
  גם אני "נדבקתי" לפני כשנה ב"חיידק" זה. ששורשים שלי (לפחות עד דור של סבא רבא רבא -1850) באזור קרפטורוס, היום אוקראינה. יש לי סבא רבא פרידמן ישראל יעקב מחוסט, שאני לא יודעת אליו כלום. אולי יש קשר לפרידמנים שלך?

 • 2 רוני // 9 אפר, 2007 בשעה 23:15

  שלום לילי,

  תודה על הביקור שלך !

  גם לי יש "שורשים" באזור חוסט, אבל לא מצד הפרידמנים…

  מה עשית עד כה במחקרך ?
  האם פרסמת הודעת בפורום "שורשים משפחתיים" של תפוז, או ב- JewishGen ?

  רוני

 • 3 LILI // 12 אפר, 2007 בשעה 13:36

  שלום רוני,
  פירסמתי ב-JG ויש לי דף משתמש בוויקי. האם יש דרך נוספת לפרסם ב"שורשים משפחתיים" ?
  חוץ מלמפות את המשפחה (עד כה 256 אנשים) ניו לי מספר תגליות- מצאתי קבר של סבא רבא רבא בהר הזיתים, מצאתי משפחה מצד אימי ממוקצ'בו שקשר איתה נותק לפני שנים, והאמצעותם יצרתי קשר עם משפחה שלא ידעתי על קיומה.
  משפחות מחוסט שאני חוקרת – לוי, הרשטין, פרידמן.
  ממוקציבו – אינגלנדר, שווימר, קלוש.
  מטייץ' – כהן (קוהן).
  לילי

 • 4 רוני // 12 אפר, 2007 בשעה 16:31

  לילי,

  פרסמי הודעה מפורטת בפרום שורשים של תפוז. אני בטוח שתמצאי שם תשובה.

  רוני

 • 5 45 שנה אחרי, הוא שב אלינו בתמונות // 23 אפר, 2012 בשעה 6:57

  […] שלה: למצוא תמונה של סבתה. גם רוני סיפר כבר על ראשית מחקרו המשפחתי, אשר בבסיסו – תמונה. גם אצלי צצות ומופיעות מדי פעם […]

השארת תגובה